Takip Edin

Spor

Zenit Kazan Almanya’da şampiyonluk peşinde

Yayınlanma tarihi

-

Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi’nde erkekler ve kadınlarda şampiyonlar yarın belli oluyor.

Almanya’nın başkenti Berlin’de yarın oynanacak iki final mücadelesiyle erkekler ve kadınlarda şampiyonluk kupası sahibini bulacak.

Max-Schmeling-Halle’de oynanacak kadınlar finalinde, TSİ 17.00’de İtalyan takımları Igor Gorgonzola ile Imoco Volley karşı karşıya gelecek.

Erkekler finalinde ise Rusya’nın Zenit Kazan ile İtalya’nın Cucine Lube takımları aynı salonda TSİ 20.00’de karşılaşacak.

Facebook Yorumlar

Spor

Rusya, 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na galibiyetle başladı

Yayınlanma tarihi

-

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ilk gün maçları sona erdi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından bu yıl 31. kez düzenlenen organizasyonun ilk günü,  A, B, C ve D gruplarındaki 12 karşılaşmayla tamamlandı.

– D Grubu:

İsviçre-Almanya: 0-3

Belarus-Rusya: 0-3

D Grubu’da Rusya, Belarus’u 3-0 mağlup ederek turnuyava galibiyetle başladı.

A Grubu’nda Türkiye, 25-21, 25-18, 25-8’lik setlerle Yunanistan’ı 3-0 mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başladı.

Gruplarda alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şöyle:

A Grubu

Fransa-Bulgaristan: 3-2

Sırbistan-Finlandiya: 3-0

Türkiye-Yunanistan: 3-0

 Takımlar  O  G  M  P
1-Türkiye  1  1  0  3
2-Sırbistan  1  1  0  3
3-Fransa  1  1  0  2
4-Bulgaristan  1  0  1  1
5-Finlandiya  1  0  1  0
6-Yunanistan  1  0  1  0

B Grubu:

Belçika-Ukrayna: 3-0

İtalya-Portekiz: 3-0

Polonya-Slovenya: 3-0

 Takımlar  O  G  M  P
1-İtalya  1  1  0  3
2-Belçika  1  1  0  3
3-Polonya  1  1  0  3
4-Slovenya  1  0  1  0
5-Ukrayna  1  0  1  0
6-Portekiz  1  0  1  0

C Grubu:

Hırvatistan-Azerbaycan: 2-3

Hollanda-Romanya: 3-0

Macaristan-Estonya: 3-0

Takımlar  O  G  M  P
1-Macaristan  1  1  0  3
2-Hollanda  1  1  0  3
3-Azerbaycan  1  1  0  2
4-Hırvatistan  1  0  1  1
5-Romanya  1  0  1  0
6-Estonya  1  0  1  0

D Grubu:

İsviçre-Almanya: 0-3

Belarus-Rusya: 0-3

Slovakya-İspanya: 3-0

 Takımlar  O  G  M  P
1-Almanya  1  1  0  3
2-Rusya  1  1  0  3
3-Slovakya  1  1  0  3
4-İspanya  1  0  1  0
5-Belarus  1  0  1  0
6-İsviçre  1  0  1  0

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Türkiye 16 Yaş Altı Milli Takımı, ikinci maçında Rusya’yı yendi

Yayınlanma tarihi

-

16 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, Uluslararası Starway Turnuvası’ndaki ikinci maçında ev sahibi Rusya‘yı 3-2 yendi.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Moskova’daki Chertanovo Stadı’nda oynanan müsabakada milli takımın gollerini 2. dakikada Melih Bostan, 23 ve 77. dakikalarda Burak İnce atarken, Rusya‘nın gollerini ise 35. dakikada Ivan Zazvonkin, 60. dakikada da Sergey Pinyayev kaydetti.

Turnuvadaki ilk karşılaşmasında Özbekistan’ı 3-2 mağlup eden ay-yıldızlı ekip, üçüncü ve son maçında 25 Ağustos Pazar günü Sırbistan ile karşılaşacak.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçları tamamlandı

Yayınlanma tarihi

-

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçları oynandı.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci önemli turnuvasında play-off turu ilk ayağı, 21 karşılaşmayla sona erdi.

Trabzon, konuk olduğu Yunanistan’ın AEK takımını 3-1 mağlup etti.

Gruplara kalacak ekipler, 29 Ağustos’ta oynanacak rövanşların ardından belirlenecek.

Oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçları şöyle:

Astana (Kazakistan) – BATE (Belarus): 3-0

Ararat (Ermenistan) – Dudelange (Lüksemburg): 2-1

Süduva (Litvanya) – Ferencvaros (Macaristan): 0-0

Malmö (İsveç) – Bnei Yehuda (İsrail): 3-0

Ludogorets (Bulgaristan) – Maribor (Slovenya): 0-0

Feyenoord (Hollanda) – Hapoel Beer Sheva (İsrail): 3-0

Kopenhag (Danimarka) – Riga (Letonya): 3-1

AEK (Yunanistan) – Trabzonspor: 1-3

Legia (Polonya) – Rangers (İskoçya): 0-0

AZ Alkmaar (Hollanda) – Antwerp (Belçika): 1-1

Strasbourg (Fransa) – Eintracht Frankfurt (Almanya): 1-0

Gent (Belçika) – Rijeka (Hırvatistan): 2-1

PSV (Hollanda) – Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0

FCSB (Romanya) – Vitoria (Portekiz): 0-0

Linfield (Kuzey İrlanda) – Karabağ (Azerbaycan): 3-2

Celtic (İskoçya) – AIK (İsveç): 2-0

Braga (Portekiz) – Spartak Moskova(Rusya): 1-0

Slovan Bratislava (Slovakya) – PAOK (Yunanistan): 1-0

Partizan (Sırbistan) – Molde (Norveç): 2-1

Espanyol (İspanya) – Zorya (Ukrayna): 3-1

Torino (İtalya) – Wolverhampton (İngiltere): 2-3

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar