Takip Edin

Spor

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde heyecan yarın başlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Finaline İstanbul’un ev sahipliği yapacağı Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2019-2020 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

Şampiyonlar Ligi gruplarında ilk hafta karşılaşmaları, yarın ve 18 Eylül Çarşamba günü oynanacak.

Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcisi Galatasaray, A Grubu’ndaki ilk maçında çarşamba günü TSİ 19.55’te Belçika’nın Club Brugge ekibine konuk olacak.

Rus temsilcilerinden Zenit deplasmanda Olympique Lyon, Lokomotiv Moskova da yine deplasmanda Bayer Leverkusen ile 3 puan için mücadele edecek.

Ligde ilk hafta maçlarının programı (TSİ) şöyle:

Yarın:

19.55 Inter (İtalya) – Slavia Prag (Çekya)

19.55 Olympique Lyon (Fransa) – Zenit (Rusya)

22.00 Napoli (İtalya) – Liverpool (İngiltere)

22.00 Salzburg (Avusturya) – Genk (Belçika)

22.00 Borussia Dortmund (Almanya) – Barcelona (İspanya)

22.00 Benfica (Portekiz) – Leipzig (Almanya)

22.00 Chelsea (İngiltere) – Valencia (İspanya)

22.00 Ajax (Hollanda) – Lille (Fransa)

18 Eylül Çarşamba:

19.55 Club Brugge (Belçika) – Galatasaray

19.55 Olympiakos (Yunanistan) – Tottenham (İngiltere)

22.00 Paris Saint-Germain (Fransa) – Real Madrid (İspanya)

22.00 Bayern Münih (Almanya) – Kızılyıldız (Sırbistan)

22.00 Dinamo Zagreb (Hırvatistan) – Atalanta (İtalya)

22.00 Shakhtar Donetsk (Ukrayna) – Manchester City (İngiltere)

22.00 Bayer Leverkusen (Almanya) – Lokomotiv Moskova (Rusya)

22.00 Atletico Madrid (İspanya) – Juventus (İtalya)

Grupta ilk iki sıra tur atlayacak

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 8 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını ikinci tura yazdıracak.

Gruplarını 3. sırada tamamlayacak ekipler ise yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek. Şampiyonlar Ligi’nde takımlar, ikinci turdan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Şampiyonlar Ligi’nde 2019-2020 sezonu finali, 30 Mayıs 2020’de İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Gruplar

Galatasaray’ın A Grubu’nda Belçika’nın Club Brugge, Fransa’nın Paris Saint-Germain ve İspanya’nın Real Madrid takımlarıyla mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi grupları şöyle:

A Grubu: Paris Saint-Germain, Real Madrid, Club Brugge, Galatasaray

B Grubu: Bayern Münih, Tottenham, Olympiakos, Kızılyıldız

C Grubu: Manchester City, Shakhtar Donetsk, Dinamo Zagreb, Atalanta

D Grubu: Juventus, Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Lokomotiv Moskova

E Grubu: Liverpool, Napoli, Salzburg, Genk

F Grubu: Barcelona, Borussia Dortmund, Inter, Slavia Prag

G Grubu: Zenit, Benfica, Olympique Lyon, Leipzig

H Grubu: Chelsea, Ajax, Valencia, Lille

Maç tarihleri

Şampiyonlar Ligi’nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 17-18 Eylül

Grup 2. maçları: 1-2 Ekim

Grup 3. maçları: 22-23 Ekim

Grup 4. maçları: 5-6 Kasım

Grup 5. maçları: 26-27 Kasım

Grup 6. maçları: 10-11 Aralık

Son 16 turu ilk maçları: 18-19 Şubat 2020 ve 25-26 Şubat 2020

Son 16 turu rövanş maçları: 10-11 Mart 2020 ve 17-18 Mart 2020

Çeyrek final ilk maçları: 7-8 Nisan 2020

Çeyrek final rövanş maçları: 14-15 Nisan 2020

Yarı final ilk maçları: 28-29 Nisan 2020

Yarı final rövanş maçları: 5-6 Mayıs 2020

Final maçı: 30 Mayıs 2020

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar

Spor

CSKA Moskova ile Barcelona, ilk 3 karşılaşmadan galip ayrıldı

Yayınlanma tarihi

-

Basketbol THY Avrupa Ligi’nde Rusya temsilcisi CSKA Moskova ile Barcelona, ilk 3 karşılaşmadan galip ayrılan takımlar olurken, İspanya temsilcisi averajla lider durumda.

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonunda üçüncü hafta maçları tamamlandı.

Lige iyi başlayamayan Fenerbahçe Beko, konuk ettiği Baskonia’yı 87-80 yenerek ligde bu sezon ilk galibiyetini aldı.

Organizasyonun son finalisti Anadolu Efes ise deplasmanda Valencia Basket’i 83-78 mağlup ederek ligde beşinciliğe yükseldi.

Haftayı zirvede bitiren Barcelona, ağırladığı ALBA Berlin’i 103-84 yendi. Son şampiyon CSKA Moskova ise sahasında Khimki’yi 99-86 ile geçerek 3’te 3 yapan bir diğer takım oldu.

Sonuçlar

CSKA Moskova (Rusya) – Khimki (Rusya): 99-86

Zalgiris (Litvanya) – Real Madrid (İspanya): 86-73

Fenerbahçe Beko – Baskonia (İspanya): 87-80

Maccabi FOX (İsrail) – Kızılyıldız mts (Sırbistan): 84-69 (Uzatma sonunda)

Bayern Münih (Almanya) – ASVEL (Fransa): 104-63

Panathinaikos (Yunanistan) – AX Armani Exchange Milan (İtalya): 78-79

Olympiakos (Yunanistan) – Zenit (Rusya): 68-77 (Uzatma sonunda)

Barcelona (İspanya) – ALBA Berlin (Almanya): 103-84

Valencia (İspanya) – Anadolu Efes: 78-83

– Puan durumu

Takım  O G  M  AS  YS Av.  P
 1.Barcelona  3  3  0  264  211  53 6
 2.CSKA Moskova  3  3  0  274  225  49  6
 3.Bayern Münih  3  2  1  250  206  44  5
 4. Khimki  3  2  1  254  258  -4  5
 5. Anadolu Efes  3  2  1  242  247  -5  5
 6. Real Madrid  3  2  1  240  248  -8  5
 7. AX Armani Exchange Olimpia Milan  3  2  1  228  237  -9  5
 8. ASVEL  3  2  1  224  245  -21  5
 9. Kızılyıldız mts  3  1  2  217  210  7  4
 10. Olympiakos  3  1  2  216  209  7  4
 11. Panathinaikos  3  1  2  243  240  3  4
 12. Baskonia  3  1  2  226 224  2  4
 13. ALBA Berlin  3  1  2  264  263  1  4
 14. Zalgiris  3  1  2  225  228  -3  4
 15.Maccabi FOX  3  1  2  235  242  -7  4
 16. Fenerbahçe Beko  3  1  2  220  229  -9  4
 17. Zenit  3  1  2  192  236  -44  4
 18.Valencia Basket  3  0  3  212  268  -56  3
Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Kosova ile Rusya takımları Avrupa’da eşleşemeyecek

Yayınlanma tarihi

-

Kosova ile Rusya futbol takımları güvenlik risklerinden dolayı Avrupa kupalarında birbirlerine rakip olamayacak.UEFA’dan yapılan açıklamada, “Kosova ve Rusya‘nın takımları güvenlik riski sebebiyle yeni bir karar alınıncaya kadar UEFA organizasyonlarında eşleşemeyecekler.” ifadesi kullanıldı.Açıklamada ayrıca, 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda eşleşen iki ülke milli takımlarının maçlarının ise tarafsız sahalarda oynanacağı duyuruldu.
anadolu ajansı
Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Zenit deplasmanda Olimpiakos’u devirerek haftanın sürprizini yaptı

Yayınlanma tarihi

-

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin üçüncü haftasında Zenit St Petersburg, deplasmanda karşılaştığı Olympiakos’u uzatma sonunda 77-68 mağlup ederek haftanın sürprizine imza attı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin üçüncü haftasında Yunanistan temsilcisi Olympiakos, Rus ekibi Zenit St Petersburg’u konuk etti.

Normal süresi 64-64 eşitlikle sona eren karşılaşmada Zenit St Petersburg, uzatma periyodunda yakaladığı 13-4’lük üstünlük sonucunda 77-69’luk galibiyete ulaştı.

Zenit, bu sürprizle Avrupa Ligi’ndeki ilk galibiyetini elde ederken Olympiakos ise 3. maçındaki 2. yenilgisini aldı.

Zenit’te Mateusz Ponitka 18 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Alex Renfroe ve Gustavo Ayon da 10’ar sayı ürettiler.

Olympiakos’ta Kevin Punter ve Nikola Milutinov 16’şar sayıyla takımın en skorer isimleri olurlarken Milutinov ayrıca 16 ribaunt aldı.

 

  

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar