Takip Edin

Spor

FIBA Erkekler Avrupa Kupası grup maçlarında ilk devre tamamlandı

Yayınlanma tarihi

-

FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda birinci tur grup müsabakalarında ilk devre maçları tamamlandı.

İlk turda 8 grupta 32 takımın yer aldığı FIBA Avrupa Kupası’nda dünkü üçüncü hafta maçlarıyla ilk devre sona erdi. Türk temsilcilerinden D Grubu’nda yer alan Bahçeşehir Koleji, Romanya deplasmanında CSU Sibiu’u 83-81 yenerken, E Grubu’ndaki Pınar Karşıyaka da Belçika’da Phoneix Brüksel’i 79-66 mağlup etti.

İlk 3 maçın ardından 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan iki takım da gruplarında averajla 2. sırada yer alıyor.

– Namağlup yoluna devam edenler

Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayacak 16 ekip ikinci turda 4 gruba ayrılacak.

Organizasyonda 6 takım yoluna namağlup devam ediyor.

A Grubu’nda Benfica (Portekiz), B Grubu’nda Ironi Ness Ziona (İsrail), C Grubu’nda Ventspils (Letonya), D Grubu’nda CSM CSU Oradea (Romanya), F Grubu’nda Tsmoki-Minsk (Belarus) ve H Grubu’nda Egis Kormend (Macaristan) yoluna namağlup devam ediyor.

Sonuçlar ve puan durumu

Gruplarda üçüncü haftada alınan sonuçlar, puan durumu ve 12-13 Kasım’da oynanacak dördüncü hafta maçlarının programı şöyle:

A Grubu

PVSK Veolia (Macaristan)-ZZ Leiden (Hollanda): 87-77

Benfica (Portekiz)-Inter Bratislava (Slovakya): 77-68

S Takım O G M A Y P
1. Benfica 3 3 0 269 248 6
2. PVSK-Veolia 3 1 2 255 254 4
3. ZZ Leiden 3 1 2 256 257 4
4. Inter Bratislava 3 1 2 223 244 4

PVSK Veolia-Inter Bratislava

ZZ Leiden-Benfica

B Grubu

Keravnos (Kıbrıs Rum Kesimi)-Kapfenberg Bulls (Avusturya): 76-70

Ironi Ness Ziona (İsrail)-Landstede Hammers (Hollanda): 92-90

S Takım O G M A Y P
1. Ironi Ness Ziona 3 3 0 261 243 6
2. Keravnos 3 2 1 242 242 5
3. Landstede Hammers 3 1 2 264 244 4
4. Kapfenberg Bulls 3 0 3 209 247 3

Ironi Ness Ziona-Kapfenberg Bulls

Landstede Hammers-Keravnos

C Grubu

Ventspils (Letonya)-Sigal Priştine (Kosova): 104-84

medi Bayreuth (Almanya)-Apoel Nicosia (Kıbrıs Rum Kesimi): 112-68

S Takım O G M A Y P
1. Ventspils 3 3 0 291 230 6
2. medi Bayreuth 3 2 1 286 252 5
3. Sigal Priştine 3 1 2 266 275 4
4. Apoel Nicosia 3 0 3 211 297 3

Apoel Nicosia-Sigal Priştine

medi Bayreuth-Ventspils

D Grubu

BC CSU Sibiu (Romanya)-Bahçeşehir Koleji: 81-83

Fribourg Olympic (İsviçre)-CSM CSU Oradea (Romanya): 60-79

S Takım O G M A Y P
1. CSM CSU Oradea 3 3 0 242 212 6
2. Bahçeşehir Koleji 3 2 1 225 212 5
3. Fribourg Olympic 3 1 2 202 229 4
4. BC SBU Sibiu 3 0 3 241 257 3

Bahçeşehir Koleji-Fribourg Olympic

BC CSU Sibiu-CSM CSU Oradea

E Grubu

Phoenix Brüksel (Belçika)-Pınar Karşıyaka: 66-79

Spirou Basket (Belçika)-Donar (Hollanda): 87-56

S Takım O G M A Y P
1. Spirou Basket 3 2 1 269 236 5
2. Pınar Karşıyaka 3 2 1 232 204 5
3. Donar 3 1 2 188 227 4
4. Phoneix Brüksel 3 1 2 233 255 4

Pınar Karşıyaka-Spirou Basket

Phoenix Brüksel-Donar

F Grubu

Kiev Basket (Ukrayna)-Tsmoki-Minsk (Belarus): 74-99

Levski Lukoil (Bulgaristan)-Dnipro (Ukrayna): 85-78

S Takım O G M A Y P
1. Tsmoki-Minsk 3 3 0 288 243 6
2. Kiev Basket 3 2 1 252 263 5
3. Levski-Lukoil 3 1 2 229 242 4
4. Dnipro 3 0 3 267 288 3

Levski Lukoil-Tsmoki-Minsk

Dnipro-Kiev Basket

G Grubu

Sodertalje (İsveç)-Balkan (Bulgaristan): 93-83

Enisey Krasnoyarsk (Rusya)-U-BT Cluj Napoca (Romanya): 97-87

S Takım O G M A Y P
1. Enisey 3 2 1 276 247 5
2. U-BT Cluj 3 2 1 265 257 5
3. Sodertalje 3 1 2 251 268 4
4. Balkan 3 1 2 245 265 4

Enisey-Balkan

U-BT Cluj-Sodertalje

H Grubu

Egis Kormend (Macaristan)-Kataja (Finlandiya): 81-75

Legia Varşova (Polonya)-Bakken Bears (Danimarka): 83-84

S Takım O G M A Y P
1. Egis Kormend 3 3 0 242 216 6
2. Bakken Bears 3 2 1 254 240 5
3. Legia Varşova 3 1 2 229 213 4
4. Kataja 3 0 3 200 256 3

Kataja-Legia Varşova

Egs Kormend-Bakken Bears

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar

Spor

CSKA Moskova evinde Fenerbahçe Beko’yu farklı mağlup etti

Yayınlanma tarihi

-

THY Avrupa Ligi’nin sekizinci haftasında Fenerbahçe Beko, deplasmanda Rusya temsilcisi CSKA Moskova’ya 88-70 yenildi.

Avrupa Ligi’nde sezona kötü başlayan Fenerbahçe Beko, 8. maçında 6. mağlubiyetini alırken, Rusya ekibi ise 6. kez sahadan galip ayrıldı.

Salon: CSKA

Hakemler: Miguel Angel Perez (İspanya), Fernando Rocha (Portekiz), Mehdi Difallah (Fransa)

CSKA Moskova: James 31, Vorontsevich, Hilliard 9, Kurbanov 5, Hines 8, Strelnieks 23, Bolomboy, Ukhov, Antonov, Voigtmann, Hackett 6, Koufos 6

Fenerbahçe Beko: Melih Mahmutoğlu, Kalinic 6, Sloukas 20, Williams 19, Vesely 4, Ali Muhammed 3, Westermann 2, Datome 6, Tarık Biberovic 6, Lauvergne, Ahmet Düverioğlu 4

1. Periyot: 21-17

Devre: 39-34

3. Periyot: 64-49

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Rusya evinde Belçika ile grup birinciliği için karşılaşacak

Yayınlanma tarihi

-

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri’nde 9. hafta maçları yarın sona erecek. I Grubu’nun dikkati çeken maçında ise Rusya ve Belçika grup birinciliği için mücadele edecek.

Avrupa futbolunun milli takımlar düzeyindeki en prestijli organizasyonu EURO 2020’nin elemelerinde yarın C, E, G ve I gruplarında 10 maç yapılacak.

Gecenin öne çıkan maçında, C Grubu’nda şampiyonaya gitme mücadelesi veren Kuzey İrlanda ile Hollanda karşılaşacak. I Grubu’nun dikkati çeken maçında ise Rusya ve Belçika grup birinciliği için mücadele edecek.

Elemelerin 9. haftasında yarın oynanacak maçların programı (TSİ) şöyle:

C Grubu

22.45 Almanya-Belarus

22.45 Kuzey İrlanda-Hollanda

E Grubu

20.00 Azerbaycan-Galler

22.45 Hırvatistan-Slovakya

G Grubu

20.00 Slovenya-Letonya

22.45 İsrail-Polonya

22.45 Avusturya-Kuzey Makedonya

I Grubu

17.00  Güney Kıbrıs-İskoçya

20.00  San Marino-Kazakistan

20.00 Rusya-Belçika

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Zenit, 24 sayılık farkı eritti ama galibiyete yetmedi

Yayınlanma tarihi

-

Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 8. haftasında Anadolu Efes, Rusya temsilcisi Zenit’i 90-88 yendi. Bu sonuçla lacivert-beyazlılar, 6. galibiyetini elde etti. Zenit ise 6. yenilgisini aldı.

Karşılaşmaya savunmada ve hücumda çok iyi başlayan Anadolu Efes, ilk 5 dakikayı 10-2 önde geçti. Hücumda temposunu koruyan lacivert-beyazlılar, ilk çeyreği 21-14 üstün kapattı.

İkinci çeyrekte Larkin’in skorer oyunuyla Anadolu Efes, 15. dakikada içinde farkı çift hanelere taşıdı: 31-21. Sertaç Şanlı’nın pota altındaki iyi performansıyla 17. dakikada farkı 15 sayıya (38-23) çıkaran lacivert-beyazlılar, soyunma odasına 42-30 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe Larkin ve Micic’in sayılarıyla başlayan Anadolu Efes, farkı 26. dakikada 24 sayıya kadar (61-37) çıkardı ve final periyoduna 69-50 üstün girdi.

Son çeyreğe hücumda oldukça iyi başlayan Zenit, 34. dakikada farkı tek hanelere düşürdü: 74-65. Hollins ve Ayon’la sayılar üreten Zenit, bitime 25 saniye kala bir ara 24 sayıya çıkan farkı 2 sayıya indirdi: 85-83. Taktik faullerde hata yapmayan Anadolu Efes, sahadan 90-88 galip ayrıldı.

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Matej Boltauzer (Slovenya), Milivoje Jovcic (Sırbistan), Mykola Ambrosov (Ukrayna)

Anadolu Efes: Micic 24, Doğuş Balbay, Beaubois 4, Singleton 6, Pleiss 13, Larkin 22, Tolga Geçim, Sertaç Şanlı 13, Anderson 4, Peters 4

Zenit: Albicy, Ponitka 6, Trushkin, Thomas 2, Iverson 2, Ponkrashov 5, Hollins 26, Renfroe 5, Khvostov 5, Pushkov 12, Abromaitis 4, Ayon 21

1. periyot: 21-14

Devre: 42-30

3. periyot: 69-50

Beş faulle oyundan çıkan: 39.46 Hollins (Zenit)

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar