Takip Edin

Spor

EURO 2020 biletleri satışa çıktı

Yayınlanma tarihi

-

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finallerinin bilet satışı başladı.

UEFA’dan yapılan açıklamada,  12 Haziran-12 Temmuz 2020’de düzenlenecek organizasyon için bugün başlayan bilet satışlarına büyük ilgi olduğu ve ilk saat içinde 109 ülkeden 300 binin üzerinde başvuru geldiği belirtildi.

Almanya, Azerbaycan, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya, İspanya, İtalya, Macaristan, Romanya ve Rusya‘nın ortaklaşa ev sahipliği yapacağı organizasyonu yerinden izlemek isteyenler, “https://www.uefa.com/uefaeuro-2020/ticketing/” internet sitesinden başvuru yapacak.

12 Temmuz’a kadar devam edecek başvurularda, organizasyon rekoru 3 milyon biletin satılması planlanıyor. Bilet fiyatları, 30 ile 945 avro arasında değişiyor.

 

Facebook Yorumlar

Spor

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde heyecan yarın başlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Finaline İstanbul’un ev sahipliği yapacağı Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2019-2020 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

Şampiyonlar Ligi gruplarında ilk hafta karşılaşmaları, yarın ve 18 Eylül Çarşamba günü oynanacak.

Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcisi Galatasaray, A Grubu’ndaki ilk maçında çarşamba günü TSİ 19.55’te Belçika’nın Club Brugge ekibine konuk olacak.

Rus temsilcilerinden Zenit deplasmanda Olympique Lyon, Lokomotiv Moskova da yine deplasmanda Bayer Leverkusen ile 3 puan için mücadele edecek.

Ligde ilk hafta maçlarının programı (TSİ) şöyle:

Yarın:

19.55 Inter (İtalya) – Slavia Prag (Çekya)

19.55 Olympique Lyon (Fransa) – Zenit (Rusya)

22.00 Napoli (İtalya) – Liverpool (İngiltere)

22.00 Salzburg (Avusturya) – Genk (Belçika)

22.00 Borussia Dortmund (Almanya) – Barcelona (İspanya)

22.00 Benfica (Portekiz) – Leipzig (Almanya)

22.00 Chelsea (İngiltere) – Valencia (İspanya)

22.00 Ajax (Hollanda) – Lille (Fransa)

18 Eylül Çarşamba:

19.55 Club Brugge (Belçika) – Galatasaray

19.55 Olympiakos (Yunanistan) – Tottenham (İngiltere)

22.00 Paris Saint-Germain (Fransa) – Real Madrid (İspanya)

22.00 Bayern Münih (Almanya) – Kızılyıldız (Sırbistan)

22.00 Dinamo Zagreb (Hırvatistan) – Atalanta (İtalya)

22.00 Shakhtar Donetsk (Ukrayna) – Manchester City (İngiltere)

22.00 Bayer Leverkusen (Almanya) – Lokomotiv Moskova (Rusya)

22.00 Atletico Madrid (İspanya) – Juventus (İtalya)

Grupta ilk iki sıra tur atlayacak

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 8 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını ikinci tura yazdıracak.

Gruplarını 3. sırada tamamlayacak ekipler ise yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek. Şampiyonlar Ligi’nde takımlar, ikinci turdan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Şampiyonlar Ligi’nde 2019-2020 sezonu finali, 30 Mayıs 2020’de İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Gruplar

Galatasaray’ın A Grubu’nda Belçika’nın Club Brugge, Fransa’nın Paris Saint-Germain ve İspanya’nın Real Madrid takımlarıyla mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi grupları şöyle:

A Grubu: Paris Saint-Germain, Real Madrid, Club Brugge, Galatasaray

B Grubu: Bayern Münih, Tottenham, Olympiakos, Kızılyıldız

C Grubu: Manchester City, Shakhtar Donetsk, Dinamo Zagreb, Atalanta

D Grubu: Juventus, Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Lokomotiv Moskova

E Grubu: Liverpool, Napoli, Salzburg, Genk

F Grubu: Barcelona, Borussia Dortmund, Inter, Slavia Prag

G Grubu: Zenit, Benfica, Olympique Lyon, Leipzig

H Grubu: Chelsea, Ajax, Valencia, Lille

Maç tarihleri

Şampiyonlar Ligi’nde maç tarihleri şu şekilde:

Grup 1. maçları: 17-18 Eylül

Grup 2. maçları: 1-2 Ekim

Grup 3. maçları: 22-23 Ekim

Grup 4. maçları: 5-6 Kasım

Grup 5. maçları: 26-27 Kasım

Grup 6. maçları: 10-11 Aralık

Son 16 turu ilk maçları: 18-19 Şubat 2020 ve 25-26 Şubat 2020

Son 16 turu rövanş maçları: 10-11 Mart 2020 ve 17-18 Mart 2020

Çeyrek final ilk maçları: 7-8 Nisan 2020

Çeyrek final rövanş maçları: 14-15 Nisan 2020

Yarı final ilk maçları: 28-29 Nisan 2020

Yarı final rövanş maçları: 5-6 Mayıs 2020

Final maçı: 30 Mayıs 2020

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Gloria Kupası’nda şampiyonluğu CSKA Moskova kazandı

Yayınlanma tarihi

-

Erkek basketbol takımları arasında düzenlenen Gloria Kupası final karşılaşmasında Rus ekibi CSKA Moskova, Anadolu Efes’i 65-63 yenerek şampiyon oldu.

Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki Gloria Sport Arena’nın ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen turnuvanın final karşılaşmasında Rus ekibi CSKA Moskova ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi.

Maçın ilk periyodu 19-15 CSKA Moskova’nın üstünlüğü ile biterken, ikinci periyotta da üstünlüğünü koruyan CSKA Moskova devreyi 40-25 önde kapattı.

CSKA Moskova üçüncü periyodu da 54-38 önde geçerken, maçı da 65-63 kazandı. Bu sonuca göre CSKA Moskova turnuvanın şampiyonu oldu. Anadolu Efes ise turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Maç sonunda ödül töreni düzenlendi. Törende dereceye giren takımlara ödüllerini Gloria Sports Arena CEO’su Elif Özdemir verdi.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Rusya, Kuzey Makedonya’yı yenerek liderliğini sürdürdü

Yayınlanma tarihi

-

2019 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası, oynanan 8 karşılaşmayla devam etti. Kuzey Makedonya’yı deplasmanda 3-0 yenen Rusya, C grubunda liderliğini sürdürdü.

Fransa, Belçika, Slovenya ve Hollanda’nın ortaklaşa düzenlediği şampiyonanın üçüncü günü, 8 maçla tamamlandı.

Şampiyonanın dördüncü günü olan bugün 8 maç yapılacak.

Cumartesi alınan sonuçlar ve puan durumları şöyle:

– A Grubu

Yunanistan – Fransa: 0-3

Bulgaristan – Portekiz: 3-1

 Takımlar O G M P
 Bulgaristan  3  3  0  9
 Fransa  2  2  0  6
 İtalya  2  2  0  6
 Portekiz  2  0  2  0
 Yunanistan  3  0  3  0
 Romanya  2  0  2  0

– B Grubu 

Slovakya – Avusturya: 3-1

Almanya – Belçika: 2-3

 Takımlar O G M P
 Belçika  2  2  0  5
 Slovakya  2  2  0  5
 Sırbistan  1  1  0  3
 İspanya  1  0  1  1
 Almanya  2  0  2  1
 Avusturya  2  0  2  0

– C Grubu 

Kuzey Makedonya – Rusya: 0-3

Slovenya – Finlandiya: 3-1

 Takımlar O G M P
 Rusya  3  3  0  9
 Slovenya  2  2  0  6
 Türkiye  2  1  1  3
 Finlandiya  2  1  1  3
 Belarus  2  0  2  0
 K. Makedonya  3  0  3  0

– D Grubu 

Ukrayna – Hollanda: 0-3

Estonya – Karadağ: 0-3

 Takımlar O G M P
 Hollanda  2  2  0  6
 Polonya  1  1  0  3
 Karadağ  2  1  1  3
 Ukrayna  2  1  1  3
 Çekya  1  0  1  0
 Estonya  2  0  2  0

anadolu ajansı

 

 

  

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar