Takip Edin
gazetem

Spor

CSKA’nın da yer aldığı THY Avrupa Ligi’nde play-off heyecanı başlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Avrupa basketbolunun kulüp bazındaki en önemli organizasyonu THY Avrupa Ligi’nde play-off heyecanı, yarın oynanacak karşılaşmalarla başlayacak.

Organizasyonun normal sezonunda ilk 8’e giren takımlar, çeyrek final mücadelesi verecek.

Play-off çeyrek finallerinde Türkiye’den Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun yanı sıra İspanya’dan Barcelona Lassa, Baskonia, son şampiyon Real Madrid, Yunanistan’dan Panathinaikos, Rusya’dan CSKA Moskova ve Litvanya’dan Zalgiris yer alacak.

Çeyrek finallerde Fenerbahçe Beko-Zalgiris, Anadolu Efes-Barcelona Lassa, Real Madrid-Panathinaikos, CSKA Moskova-Baskonia maçları yapılacak.

THY Avrupa Ligi’nde maç programı (TSİ) şöyle:

1. maçlar

Yarın:

20.00 CSKA Moskova (Rusya) – Baskonia (İspanya)

20.45 Fenerbahçe Beko – Zalgiris (Litvanya)

17 Nisan Çarşamba:

20.00 Anadolu Efes – Barcelona Lassa (İspanya)

22.15 Real Madrid (İspanya) – Panathinaikos (Yunanistan)

2. maçlar

18 Nisan Perşembe:

20.00 CSKA Moskova (Rusya) – Baskonia (İspanya)

20.45 Fenerbahçe Beko – Zalgiris (Litvanya)

19 Nisan Cuma:

20.15 Anadolu Efes – Barcelona Lassa (İspanya)

22.15 Real Madrid (İspanya) – Panathinaikos (Yunanistan)

3. maçlar

23 Nisan Salı:

20.00 Zalgiris (Litvanya) – Fenerbahçe Beko

21.00 Panathinaikos (Yunanistan) – Real Madrid (İspanya)

24 Nisan Çarşamba:

21.30 Baskonia (İspanya) – CSKA Moskova (Rusya)

22.00 Barcelona Lassa (İspanya) – Anadolu Efes

4. maçlar (Gerekirse)

25 Nisan Perşembe:

20.00 Zalgiris (Litvanya) – Fenerbahçe Beko

21.00 Panathinaikos (Yunanistan) – Real Madrid (İspanya)

26 Nisan Cuma:

21.30 Baskonia (İspanya) – CSKA Moskova (Rusya)

22.00 Barcelona Lassa (İspanya) – Anadolu Efes

5. maçlar (Gerekirse)

30 Nisan Salı:

20.45 Fenerbahçe Beko – Zalgiris (Litvanya)

22.00 Real Madrid (İspanya) – Panathinaikos (Yunanistan)

1 Mayıs Çarşamba:

20.00 CSKA Moskova (Rusya) – Baskonia (İspanya)

20.30 Anadolu Efes – Barcelona Lassa (İspanya)

Üç galibiyete ulaşan Dörtlü Final’de

Play-off çeyrek final serilerinde 3 galibiyete ulaşan takımlar, İspanya’da düzenlenecek Dörtlü Final’e kalacak.

Normal sezonu sırasıyla ilk 4’te bitiren Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova, Real Madrid ve Anadolu Efes, play-off’ta saha avantajına sahip olacak. Eşleşmelerde ilk iki maçlar, bu takımların sahasında oynanacak.

Üçüncü maçlar ise ligi 5 ila 8. sırada bitiren Barcelona Lassa, Panathinaikos, Baskonia ve Zalgiris’in sahasında yapılacak. Gerekirse 4. karşılaşmalara yine bu takımlar ev sahipliği yapacak. Eşleşmelerde durum 2-2 olursa Dörtlü Final’e çıkacak takımı belirleyecek son müsabaka, ilk 4 sırada yer alan ekiplerin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumlar

Spor

CSKA Moskova evinde mağlup oldu

Yayınlanma tarihi

-

Basketbol THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Baskonia, deplasmanda CSKA Moskova’yı 78-68 yenerek seride durumu 1-1’e getirdi.

Avrupa basketbolunun kulüp bazındaki en önemli organizasyonu THY Avrupa Ligi’nin play-off çeyrek final ikinci karşılaşmasında Rusya temsilcisi CSKA Moskova, İspanya’nın Baskonia takımını Megasport Arena’da ağırladı.

Karşılaşmaya iyi savunma yaparak başlayan konuk ekip Baskonia, ilk çeyreğini 27-18 önde kapattığı mücadelede, soyunma odasına da 42-37 üstün gitti.

İkinci yarıda aradaki skor farkını açarak son çeyreğe 66-52 galip durumda giren Baskonia, mücadeleden 78-68 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu, 16 sayı üreten Baskonialı Darrun Hilliard oldu.

Bu galibiyetle Baskonia, seride durumu 1-1’e getirdi. Toplam 3 galibiyete ulaşacak takımın Dörtlü Final’e kalacağı serinin üçüncü maçı, 24 Nisan Çarşamba günü İspanya’da oynanacak.

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

CSKA Moskova evinde Baskonia’yı farklı yendi

Yayınlanma tarihi

-

Basketbol THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final ilk maçında CSKA Moskova, konuk ettiği Baskonia’yı 94-68 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Avrupa basketbolunun kulüp bazındaki en önemli organizasyonu THY Avrupa Ligi’nin play-off çeyrek final ilk karşılaşmasında Rusya Temsilcisi CSKA Moskova, İspanya’nın Baskonia takımını Megasport Arena’da ağırladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk çeyreği 24-23 Baskonia’nın üstünlüğüyle sona ererken, ikinci çeyrekte daha iyi savunma yapan ev sahibi CSKA Moskova, devreye 44-40 önde girdi.

İkinci yarıda aradaki skor farkını açarak son çeyreğe 73-52 önde giren CSKA Moskova, mücadeleden ise 94-68 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu, 19 sayı üreten CSKA Moskovalı Sergio Rodriguez oldu.

Toplam 3 galibiyete ulaşacak takımın Dörtlü Final’e kalacağı serinin ikinci maçı, 18 Nisan Perşembe günü TSİ 20.00’de yine Rusya’da oynanacak.

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Ekaterinburg, Avrupa Ligi şampiyonu

Yayınlanma tarihi

-

Kadınlar Avrupa Ligi’nin 2019 şampiyonu, finalde Dinamo Kursk’u 91-67 yenen UMMC Ekaterinburg oldu.

Macaristan’ın Sopron kentinde düzenlenen Dörtlü Final’deki şampiyonluk maçında, Rus kulüpleri UMMC Ekaterinburg ile Dinamo Kursk karşılaştı.

Özlem Yalman’ın başhakem olarak görev yaptığı final maçını, 91-67 UMMC Ekaterinburg kazandı.

UMMC Ekaterinburg böylece son 4 yılda 3’üncü, toplamda 5’inci kez şampiyonluğa ulaştı.

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar