Takip Edin
gazetem

Spor

CSKA Moskova evinde Real Madrid’i mağlup etti

Yayınlanma tarihi

-

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi 22’inci haftasında üst sıraları ilgilendiren mücadelede CSKA Moskova, sahasında konuk ettiği Real Madrid’i 82-78 mağlup etti.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi 22’inci haftasında Rus ekibi CSKA Moskova, İspanya temsilcisi Real Madrid’i konuk etti.

İlk çeyrekte ev sahibi CSKA Moskova, 22-20’lik üstünlüğü yakaladı.
İkinci çeyrekte 12-20’lik üstünlüğü yakalayaran Real Madrid, ilk yarıyı da 34-40 üstün kapatmayı başardı.
İlk yarıda toplam 34 sayı atan ev sahibi ekip, üçüncü çeyrekte 30 sayı atıp 21 sayı yiyerek son çeyreğe 64-61 önde giren taraf oldu.
Maçın bitimine 27 saniye kala 79-78 önde olan CSKA Moskova, kalan bölümde hata yapmayarak karşılaşmadan 82-78’lik skorla galip ayrıldı.
Bu sonuçla CSKA Moskova, 22. maçındaki 17. galibiyetini alarak Real Madrid ile galibiyet sayısını eşitledi.
CSKA Moskova’da Nando De Colo 21 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Cory Higgins 15, Daniel Hackett 14 sayıyla oynadı.

Real Madrid’de Anthony Randolph 20 sayıyla takımının en skoreri olurken Gustavo Ayon 11, Klemen Prepelic 10 sayıyla maçı tamamladı.

Facebook Yorumlar

Spor

Kuznetsova Büyükakçay’ı 2-0 yenerek eledi

Yayınlanma tarihi

-

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda ana tabloda ikinci gün maçları tamamlandı.

Esenyurt’taki Spor Toto Tennis Park’ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilatı’nın desteğiyle Türkiye Tenis Federasyonunun ev sahipliğinde 12’ncisi düzenlenen 250 bin dolar para ödülü toprak kort turnuvasının ikinci gününde ilk tur maçları oynandı.

Korta çıkan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, eski dünya 2 numarası Rus Svetlana Kuznetsova’ya 2-0 yenilerek elendi. Çağla’nın elenmesiyle teklerde Türk sporcu kalmadı.

Turnuvanın ilk sürpriz sonucuna İspanyol Lara Arruabarrena imza attı. Dünya sıralamasında 117. olan 27 yaşındaki tenisçi, turnuvanın 1 numaralı seribaşı dünya 27 numarası vatandaşı Carla Suarez Navarro’yu 2-0’lık skorla eledi.

Organizasyonun 2 numaralı seribaşı olan dünya 30 numarası Rumen tenisçi Buzarnescu, İsrailli Julia Glushko’yu 2-0 yendi ve son 16 turuna yükseldi.

Son şampiyon Fransız Pauline Parmentier de Rus Evgeniya Rodina’yı 2-0’lık skorla geçti.

Rus Veronika Kudermetova, Çek Barbora Strycova, Macar Timea Babos, Rumen Sorana Cirstea ve Kazak Elena Rybakina rakiplerini eleyerek yoluna devam etti.

İkinci günün sonuçları:

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ikinci günün sonuçları şöyle:

Elena Rybakina (Kazakistan)-Katerina Siniakova (Çekya): 3-6, 6-2, 6-4

Julia Glushko (İsrail)-Mihaela Buzarnescu (Romanya): 4-6, 4-6

Carla Suarez Navarro (İspanya)-Lara Arruabarrena (İspanya): 4-6, 5-7

Çagla Büyükakçay (Türkiye)-Svetlana Kuznetsova (Rusya): 3-6, 6-7

Pauline Parmentier (Fransa)-Evgeniya Rodina (Rusya): 6-1, 6-1

Sorana Cirstea (Romanya)-Irina Bara (Romanya): 2-6, 6-0, 6-0

Timea Babos (Macaristan)- Ivana Jorovic (Sırbistan): 6-4, 6-4

Viktoria Kuzmova (Slovakya)-Barbora Strycova (Çekya): 7-5, 5-7, 4-6

Maria Sakkari (Yunanistan)-Veronika Kudermetova (Rusya): 3-6, 4-6

Üçüncü gün programı

Organizasyonda yarın milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ile Pemra Özgen, çiftlerde korta çıkacak. Milli sporcular, Macar Timea Babos ve Fransız Kristina Mladenovic çiftiyle karşılaşacak.

Turnuvaya yarın teklerde ise 1. ve 2. tur maçlarıyla devam edilecek. Program şöyle:

1. tur:

Kristina Mladenovic (Fransa)-Dayana Yastremska (Ukrayna)

Marketa Vondrousova (Çekya)-Ajla Tomljanovic (Avustralya)

Kirsten Flipkens (Belçika)-Ana Bogdan (Romanya)

Kateryna Kozlova (Ukrayna)-Anastasia Potapova (Rusya)

2. tur:

Margarita Gasparyan (Rusya)-Mihaela Buzarnescu (Romanya)

Barbora Strycova (Çekya)-Sorana Cirstea (Romanya)

Lara Arruabarrena (İspanya)-Rebecca Peterson (İsveç)

Pauline Parmentier (Fransa)-Elena Rybakina (Kazakistan)

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Avrupa Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda Alina Kashlinskaya birinci oldu

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Satranç Federasyonunun (TSF) ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen 2019 Avrupa Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Antalya’da bir otelde gerçekleştirilen organizasyonda 32 ülkeden 114’ü unvanlı 132 sporcu mücadele etti.

Şampiyonada birinciliği Rusya‘dan Uluslararası Usta (IM) Alina Kashlinskaya, ikinciliği Fransa’dan Büyük Usta (GM) Marie Sebag, üçüncülüğü ise Almanya’dan IM Elisabeth Paehtz elde etti.

TSF Başkanı Gülkız Tulay, kapanış törenindeki konuşmasında, Avrupa Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda genç yeteneklerin Türkiye’nin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Şampiyonaya 10’u 17 yaş altı olmak üzere 16 sporcuyla katıldıklarını aktaran Tulay, “Sporcularımız masalarında güçlü rakipleri karşısında başarıyla mücadele ederek, tecrübelerine tecrübe kattı. IM Ekaterina Atalık 17’nci olurken, Kadın FIDE Ustası (WFM) Sıla Çağlar ise güçlü rakipleri karşısında imkansız görünen bir başarıya imza atarak IM normu elde etti.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Satranç Birliği (ECU) Başkanı Zurab Azmaiparashvili ise şampiyonanın bugüne kadar yapılmış en başarılı organizasyon olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Büyükakçay, Rusya’dan Kuznetsova’yla eşleşti

Yayınlanma tarihi

-

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda ana tablo maçlarının kuraları çekildi.

Esenyurt’taki Spor Toto Tennis Park’ta yarın başlayacak ana tablo maçlarında, Türk tenisçi Çağla Büyükakçay, iki grand slam şampiyonluğu bulunan Rus raket Svetlana Kuznetsova’yla eşleşti.

Bir diğer Türk tenisçi Pemra Özgen ise İsveçli raket Rebecca Peterson’la karşı karşıya gelecek.

Eleme maçlarının devam ettiği turnuvada, Türk tenisçi İpek Öz de ana tabloya kalmak için mücadele ediyor.

Turnuvada yarın ana tabloda Pemra Özgen korta çıkarak Peterson’la mücadele edecek.

Çiftlerde de eşleşmeler belli oldu

Turnuvada çiftler kategorisinde de eşleşmeler belli oldu.

Türk tenisçilerden Çağla Büyükakçay-Pemra Özgen çifti, 1 numaralı seribaşı Timea Babos (Macaristan)-Kristina Mladenovic (Fransa) ikilisiyle eşleşti.

Melis Sezer-İpek Soylu çifti ise Avustralya’dan Monique Adamczak-Jesica Moore ikilisiyle ilk turda mücadele edecek. Melis ve İpek, çiftlerde ilk maçına yarın çıkacak.

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar