Takip Edin

Spor

CSKA Moskova, Antalya’daki Gloria Kupası’nda mücadele edecek

Yayınlanma tarihi

-

Antalya’da basketbol, voleybol ve atletizm branşlarında düzenlenecek Gloria Kupası, 15 Ağustos-16 Eylül tarihlerinde yapılacak.  CSKA Moskova’nın da yer alacağı basketbol turnuvası ise 11-15 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek organizasyonun tanıtımı amacıyla Belek Turizm Merkezi’ndeki Gloria Sport Arena’da düzenlenen basın toplantısında konuşan otelin genel müdürü Görkem Dönmez, kupada bu yıl voleybol, basketbol ve atletizm branşlarında müsabakaların yapılacağını söyledi.

Gelecek yıllarda turnuvadaki branş sayısını artırmayı istediklerini belirten Dönmez, “2015’te açılan otelimizde 105 farklı milliyetten 20 binden fazla sporcuya kamplarda ev sahipliği yaptık. Bu kamplara gelen sporcular Avrupa ve dünya şampiyonları ile olimpiyatlarda 196 madalya kazandı. Bu bizim için büyük bir referans.” dedi.

Dönmez, kupanın atletizm yarışmalarında 200 metre dünya şampiyonu Ramil Guliyev, 400 metre engellide olimpiyat üçüncüsü ve dünya ikincisi Yasmani Copello, Avrupa 23 yaş altı şampiyonu ve Türkiye rekortmeni üç adım atlamacı Necati Er ile 2017 18 yaş altı dünya şampiyonu sprinter Mizgin Ay’ın katılacağını bildirdi.

Atletizm yarışmalarına 26 ülkeden 80 sporcu katılıyor 

Kadın voleybolunda Türkiye, Hırvatistan, İtalya ve Sırbistan’ın katılacağı turnuva, 15-17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’den Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta, Teksüt Bandırma ve TOFAŞ’ın, Rusya‘dan CSKA Moskova ile Litvanya’dan Zalgiris takımlarının yer alacağı basketbol turnuvası ise 11-15 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Gloria Kupası’nda atletizm yarışmaları 16 Eylül’de gerçekleştirilecek. 26 ülkeden 80 atletin mücadele edeceği müsabakalarda, erkekler cirit atma, kadınlar yüksek atlama, erkekler 400 metre engelli, erkekler üç adım atlama, kadınlar 400 metre engelli, kadınlar 100 metre engelli, kadınlar cirit atma, erkekler 400 metre, kadınlar 100 metre ve erkekler 200 metre branşları yer alacak. Aynı gün akşam saatlerinde yapılacak ödül töreniyle

Facebook Yorumlar

Spor

Rusya, 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na galibiyetle başladı

Yayınlanma tarihi

-

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ilk gün maçları sona erdi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından bu yıl 31. kez düzenlenen organizasyonun ilk günü,  A, B, C ve D gruplarındaki 12 karşılaşmayla tamamlandı.

– D Grubu:

İsviçre-Almanya: 0-3

Belarus-Rusya: 0-3

D Grubu’da Rusya, Belarus’u 3-0 mağlup ederek turnuyava galibiyetle başladı.

A Grubu’nda Türkiye, 25-21, 25-18, 25-8’lik setlerle Yunanistan’ı 3-0 mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başladı.

Gruplarda alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şöyle:

A Grubu

Fransa-Bulgaristan: 3-2

Sırbistan-Finlandiya: 3-0

Türkiye-Yunanistan: 3-0

 Takımlar  O  G  M  P
1-Türkiye  1  1  0  3
2-Sırbistan  1  1  0  3
3-Fransa  1  1  0  2
4-Bulgaristan  1  0  1  1
5-Finlandiya  1  0  1  0
6-Yunanistan  1  0  1  0

B Grubu:

Belçika-Ukrayna: 3-0

İtalya-Portekiz: 3-0

Polonya-Slovenya: 3-0

 Takımlar  O  G  M  P
1-İtalya  1  1  0  3
2-Belçika  1  1  0  3
3-Polonya  1  1  0  3
4-Slovenya  1  0  1  0
5-Ukrayna  1  0  1  0
6-Portekiz  1  0  1  0

C Grubu:

Hırvatistan-Azerbaycan: 2-3

Hollanda-Romanya: 3-0

Macaristan-Estonya: 3-0

Takımlar  O  G  M  P
1-Macaristan  1  1  0  3
2-Hollanda  1  1  0  3
3-Azerbaycan  1  1  0  2
4-Hırvatistan  1  0  1  1
5-Romanya  1  0  1  0
6-Estonya  1  0  1  0

D Grubu:

İsviçre-Almanya: 0-3

Belarus-Rusya: 0-3

Slovakya-İspanya: 3-0

 Takımlar  O  G  M  P
1-Almanya  1  1  0  3
2-Rusya  1  1  0  3
3-Slovakya  1  1  0  3
4-İspanya  1  0  1  0
5-Belarus  1  0  1  0
6-İsviçre  1  0  1  0

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Türkiye 16 Yaş Altı Milli Takımı, ikinci maçında Rusya’yı yendi

Yayınlanma tarihi

-

16 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, Uluslararası Starway Turnuvası’ndaki ikinci maçında ev sahibi Rusya‘yı 3-2 yendi.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Moskova’daki Chertanovo Stadı’nda oynanan müsabakada milli takımın gollerini 2. dakikada Melih Bostan, 23 ve 77. dakikalarda Burak İnce atarken, Rusya‘nın gollerini ise 35. dakikada Ivan Zazvonkin, 60. dakikada da Sergey Pinyayev kaydetti.

Turnuvadaki ilk karşılaşmasında Özbekistan’ı 3-2 mağlup eden ay-yıldızlı ekip, üçüncü ve son maçında 25 Ağustos Pazar günü Sırbistan ile karşılaşacak.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçları tamamlandı

Yayınlanma tarihi

-

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçları oynandı.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci önemli turnuvasında play-off turu ilk ayağı, 21 karşılaşmayla sona erdi.

Trabzon, konuk olduğu Yunanistan’ın AEK takımını 3-1 mağlup etti.

Gruplara kalacak ekipler, 29 Ağustos’ta oynanacak rövanşların ardından belirlenecek.

Oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçları şöyle:

Astana (Kazakistan) – BATE (Belarus): 3-0

Ararat (Ermenistan) – Dudelange (Lüksemburg): 2-1

Süduva (Litvanya) – Ferencvaros (Macaristan): 0-0

Malmö (İsveç) – Bnei Yehuda (İsrail): 3-0

Ludogorets (Bulgaristan) – Maribor (Slovenya): 0-0

Feyenoord (Hollanda) – Hapoel Beer Sheva (İsrail): 3-0

Kopenhag (Danimarka) – Riga (Letonya): 3-1

AEK (Yunanistan) – Trabzonspor: 1-3

Legia (Polonya) – Rangers (İskoçya): 0-0

AZ Alkmaar (Hollanda) – Antwerp (Belçika): 1-1

Strasbourg (Fransa) – Eintracht Frankfurt (Almanya): 1-0

Gent (Belçika) – Rijeka (Hırvatistan): 2-1

PSV (Hollanda) – Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0

FCSB (Romanya) – Vitoria (Portekiz): 0-0

Linfield (Kuzey İrlanda) – Karabağ (Azerbaycan): 3-2

Celtic (İskoçya) – AIK (İsveç): 2-0

Braga (Portekiz) – Spartak Moskova(Rusya): 1-0

Slovan Bratislava (Slovakya) – PAOK (Yunanistan): 1-0

Partizan (Sırbistan) – Molde (Norveç): 2-1

Espanyol (İspanya) – Zorya (Ukrayna): 3-1

Torino (İtalya) – Wolverhampton (İngiltere): 2-3

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar