Takip Edin

Spor

Buducnost’un galibiyet serisine Khimki freni

Yayınlanma tarihi

-

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 22. haftasındaKhimki Moskova, konuk olduğu Buducnost’u 98-90 mağlup ederek rakibinin iç sahadaki 3 maçlık galibiyet serisini noktaladı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde Karadağ Buducnost, Rusya temsilcisi Khimki Moskova’yı konuk etti.

Maça iyi başlayan Khimki Moskova, ilk çeyreği 20-22’lik skorla üstün geçti.

İkinci çeyrekte çekişme sürse de üstünlüğü yakalayan Buducnost, ilk yarıyı 46-45 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte tekrar üstünlüğü eline geçiren Khimki Moskova, son çeyreğe 65-68’lik skorla girmeyi başardı.

Son çeyrekte ise farkı daha da açan konuk ekip, karşılaşmadan 90-98’lik skorla galip ayrıldı.

İç sahada üst üste temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, Real Madrid ve Gran Canaria’yı mağlup eden Buducnost’un bu serisi sona ererken ev sahibi ekip, 22. maçında da 16. mağlubiyetini aldı.

Yeni başantrenörü Kurtinaitis yönetiminde ilk galibiyetini geçtiğimiz hafta Zalgiris karşısında alan Khimki ise üst üste 2. maçından galip ayrılıp toplamda da 22. maçındaki 9. galibiyetini elde etti.

Buducnost’ta Norris Cole 20 sayı, 11 asist ile öne çıkarken Goga Bitadze 17, Edwin Jakcson 12 sayı üretti.

Khimki’de Jordan Mickey 20 dakikada 25 sayı, 4 ribaunt ile galibiyeti getiren isim olurken Charles Jenkins 17, Malcolm Thomas 13 sayıyla oynadı.

Facebook Yorumlar

Spor

Spartak Moskova, UEFA Avrupa Ligi’de play-off turuna yükseldi

Yayınlanma tarihi

-

UEFA Avrupa Ligi’nde play-off turuna kalan takımlar belli oldu. Rusya temsilcisi Spartak Moskova’da adını play-off turuna yazdırdı.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli ikinci turnuvasının 3. eleme turu rövanşı, 30 maçla tamamlandı.İlk maçta deplasmanda İsviçre temsilcisi Thun’u 3 -2 yenen Spartak Moskova, evinde oynadığı rövanş maçını 52. dakikada E. Ponse ve 58. dakikada A. Shürrle’nin attığı gollerle 2- 1 kazanarak adını play-off turuna yazdırdı. Konuk ekibin tek golü 7. dakikada S. Glarner’den geldi.

Letonya’dan Riga, Hollanda’dan Feyenoord, PSV Eindhoven ve AZ Alkmaar, Rusya’dan Spartak Moskova, İsveç’ten AIK ve Malmö, Belarus’tan BATE, Litvanya’dan Süduva, İsrail’den Bnei Yehuda ve Hapoel Beer Sheva, Ukrayna’dan Zorya Luhansk, Romanya’dan FCSB, Kıbrıs Rum Kesimi’nden Apollon, İtalya’dan Torino, Bulgaristan’dan Ludogorets, Kazakistan’dan Astana, Belçika’dan Royal Antwerp ve Gent, Almanya’dan Eintracht Frankfurt, Fransa’dan Strasbourg, Norveç’ten Molde, Hırvatistan’dan Rijeka, İskoçya’dan Rangers, İngiltere’den Wolverhampton, Portekiz’den Braga ve İspanya’dan Espanyol, play-off turuna adlarını yazdıran diğer takımlar oldu.

Alınan sonuçlar şöyle:

HJK (Finlandiya) – Riga (Letonya): 2-2 (1-1)

Dinamo Tiflis (Gürcistan) – Feyenoord (Hollanda): 1-1 (0-4)

Spartak Moskova (Rusya) – Thun (İsviçre): 2-1 (3-2)

AIK (İsveç) – Sheriff (Moldova): 1-1 (2-1)

BATE (Belarus) – Saraybosna (Bosna-Hersek): 0-0 (2-1)

Süduva (Litvanya) – Maccabi Tel Aviv (İsrail): 2-1 (2-1)

Bnei Yehuda (İsrail) – Neftçi (Azerbaycan): 2-1 (2-2)

Zorya Luhansk (Ukrayna) – CSKA Sofya (Bulgaristan): 1-0 (1-1)

Zrinjski (Bosna Hersek) – Malmö (İsveç): 1-0 (0-3)

Yeni Malatyaspor (Türkiye) – Partizan (Sırbistan): 1-0 (1-3)

Mlada Boleslav (Çekya) – FCSB (Romanya): 0-1 (0-0)

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Austria Wien (Avusturya): 3-1 (2-1)

Shakhtyor (Belarus) – Torino (İtalya): 1-1 (0-5)

The New Saints (Galler) – Ludogorets (Bulgaristan): 0-4 (0-5)

Trabzonspor (Türkiye) – Sparta Prag (Çekya): 2-1 (2-2)

Hapoel Beer Sheva (İsrail) – Norrköping (İsveç): 3-1 (1-1)

Valletta (Malta) – Astana (Kazakistan): 0-4 (1-5)

AEK (Yunanistan) – Universitatea Craiova (Romanya): 1-1 (2-0)

Viktoria Plzen (Çekya) – Royal Antwerp (Belçika): 1-0, uzatmalarda 2-1 (0-1)

Eintracht Frankfurt (Almanya) – Vaduz (Lihtenştayn): 1-0 (5-0)

PSV Eindhoven (Hollanda) – Haugesund (Norveç): 0-0 (1-0)

Gent (Belçika) – AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0 (1-1)

AZ Alkmaar (Hollanda) – Mariupol (Ukrayna): 4-0 (0-0)

Strasbourg (Fransa) – Lokomotiv Plovdiv (Bulgaristan): 1-0 (1-0)

Aris (Yunanistan) – Molde (Norveç): 3-0, uzatmalarda 3-1 (0-3)

Aberdeen (İskoçya) – Rijeka (Hırvatistan): 0-2 (0-2)

Rangers (İskoçya) – Midtjylland (Danimarka): 3-1 (4-2)

Wolverhampton (İngiltere) – Pyunik (Ermenistan): 4-0 (4-0)

Braga (Portekiz) – Brondby (Danimarka): 3-1  (4-2)

Espanyol (İspanya) – Luzern (İsviçre): 3-0 (3-0)

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi yenen Rusya yarı finalde

Yayınlanma tarihi

-

16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye, çeyrek finalde karşılaştığı Rusya‘ya 73-70 yenildi.

İtalya’nın Udine kentinde düzenlenen organizasyonda milliler, Rusya karşısında soyunma odasına 34-34 eşitlikle girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden mücadelede skor üstünlüğünü yakalayan Rusya, parkeden 73-70 galip ayrıldı.

Ay-yıldızlılar, 16 Ağustos Cuma günü TSİ 15.15’te Sırbistan ile 5-8’incilik klasman maçında karşılaşacak.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Sabri Çelik, Spartak Moskova-Thun maçında hakem gözlemci olarak görev yapacak

Yayınlanma tarihi

-

UEFA Gözlemcisi Sabri Çelik, Rusya‘nın Spartak Moskova ile İsviçre’nin Thun takımları arasında yarın oynanacak UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu rövanş maçında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Rusya‘nın başkenti Moskova’daki Spartak Stadı’nda oynanacak mücadele, TSİ 19.45’te başlayacak.

Spartak Moskova, deplasmanda yapılan ilk maçı 3-2 kazanmıştı.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar