Takip Edin

Spor

Beşiktaş: 94 – Inventa Kursk: 64

Yayınlanma tarihi

-

Salon: BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi

Hakemler: Jelena Tomic (Hırvatistan), Abigail Catrix (Fransa), Tom Dehondt (Belçika)

Beşiktaş: Mitchell 15, Akhator 24, Bahar Yapar 1, Kübra Siyahdemir 7, Bahar Çağlar 11, Esra Erden Atacan 3, Epoupa 19, Melek Uzunoğlu 2, Elif Bayram 2, Mircheva 4, Nisa Yalçın 6, Aleyna Baday

Inventa Kursk: Evgeniia Frolkina 6, Ivanova, Kozhukhar 6, Nesterova 3, Kristina Safonova 4, Burovaya 3, Olga Frolkina 9, Kozik 5, Pachurina 5, Olesya Safonova 9, Shabanova 14

1. Periyot: 26-15

Devre: 49-37

3. Periyot: 69-48

Avrupa Kupası C Grubu 5. hafta maçında konuk ettiği Rusya temsilcisi Inventa Kursk’u 94-64 yendi.

Siyah-beyazlı ekip, bu sonuçla 3. galibiyetini alarak son maçlar öncesinde gruptan çıkmayı garantiledi. Konuk ekip ise 3 mağlubiyetle 3. sırada kaldı.

Beşiktaş, gruptaki altıncı ve son maçında 12 Aralık Çarşamba günü deplasmanda Polonya’nın Wisla CANPACK takımı ile liderlik mücadelesine çıkacak.

Facebook Yorumlar

Spor

Spartak Moskova, UEFA Avrupa Ligi’de play-off turuna yükseldi

Yayınlanma tarihi

-

UEFA Avrupa Ligi’nde play-off turuna kalan takımlar belli oldu. Rusya temsilcisi Spartak Moskova’da adını play-off turuna yazdırdı.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli ikinci turnuvasının 3. eleme turu rövanşı, 30 maçla tamamlandı.İlk maçta deplasmanda İsviçre temsilcisi Thun’u 3 -2 yenen Spartak Moskova, evinde oynadığı rövanş maçını 52. dakikada E. Ponse ve 58. dakikada A. Shürrle’nin attığı gollerle 2- 1 kazanarak adını play-off turuna yazdırdı. Konuk ekibin tek golü 7. dakikada S. Glarner’den geldi.

Letonya’dan Riga, Hollanda’dan Feyenoord, PSV Eindhoven ve AZ Alkmaar, Rusya’dan Spartak Moskova, İsveç’ten AIK ve Malmö, Belarus’tan BATE, Litvanya’dan Süduva, İsrail’den Bnei Yehuda ve Hapoel Beer Sheva, Ukrayna’dan Zorya Luhansk, Romanya’dan FCSB, Kıbrıs Rum Kesimi’nden Apollon, İtalya’dan Torino, Bulgaristan’dan Ludogorets, Kazakistan’dan Astana, Belçika’dan Royal Antwerp ve Gent, Almanya’dan Eintracht Frankfurt, Fransa’dan Strasbourg, Norveç’ten Molde, Hırvatistan’dan Rijeka, İskoçya’dan Rangers, İngiltere’den Wolverhampton, Portekiz’den Braga ve İspanya’dan Espanyol, play-off turuna adlarını yazdıran diğer takımlar oldu.

Alınan sonuçlar şöyle:

HJK (Finlandiya) – Riga (Letonya): 2-2 (1-1)

Dinamo Tiflis (Gürcistan) – Feyenoord (Hollanda): 1-1 (0-4)

Spartak Moskova (Rusya) – Thun (İsviçre): 2-1 (3-2)

AIK (İsveç) – Sheriff (Moldova): 1-1 (2-1)

BATE (Belarus) – Saraybosna (Bosna-Hersek): 0-0 (2-1)

Süduva (Litvanya) – Maccabi Tel Aviv (İsrail): 2-1 (2-1)

Bnei Yehuda (İsrail) – Neftçi (Azerbaycan): 2-1 (2-2)

Zorya Luhansk (Ukrayna) – CSKA Sofya (Bulgaristan): 1-0 (1-1)

Zrinjski (Bosna Hersek) – Malmö (İsveç): 1-0 (0-3)

Yeni Malatyaspor (Türkiye) – Partizan (Sırbistan): 1-0 (1-3)

Mlada Boleslav (Çekya) – FCSB (Romanya): 0-1 (0-0)

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Austria Wien (Avusturya): 3-1 (2-1)

Shakhtyor (Belarus) – Torino (İtalya): 1-1 (0-5)

The New Saints (Galler) – Ludogorets (Bulgaristan): 0-4 (0-5)

Trabzonspor (Türkiye) – Sparta Prag (Çekya): 2-1 (2-2)

Hapoel Beer Sheva (İsrail) – Norrköping (İsveç): 3-1 (1-1)

Valletta (Malta) – Astana (Kazakistan): 0-4 (1-5)

AEK (Yunanistan) – Universitatea Craiova (Romanya): 1-1 (2-0)

Viktoria Plzen (Çekya) – Royal Antwerp (Belçika): 1-0, uzatmalarda 2-1 (0-1)

Eintracht Frankfurt (Almanya) – Vaduz (Lihtenştayn): 1-0 (5-0)

PSV Eindhoven (Hollanda) – Haugesund (Norveç): 0-0 (1-0)

Gent (Belçika) – AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0 (1-1)

AZ Alkmaar (Hollanda) – Mariupol (Ukrayna): 4-0 (0-0)

Strasbourg (Fransa) – Lokomotiv Plovdiv (Bulgaristan): 1-0 (1-0)

Aris (Yunanistan) – Molde (Norveç): 3-0, uzatmalarda 3-1 (0-3)

Aberdeen (İskoçya) – Rijeka (Hırvatistan): 0-2 (0-2)

Rangers (İskoçya) – Midtjylland (Danimarka): 3-1 (4-2)

Wolverhampton (İngiltere) – Pyunik (Ermenistan): 4-0 (4-0)

Braga (Portekiz) – Brondby (Danimarka): 3-1  (4-2)

Espanyol (İspanya) – Luzern (İsviçre): 3-0 (3-0)

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi yenen Rusya yarı finalde

Yayınlanma tarihi

-

16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye, çeyrek finalde karşılaştığı Rusya‘ya 73-70 yenildi.

İtalya’nın Udine kentinde düzenlenen organizasyonda milliler, Rusya karşısında soyunma odasına 34-34 eşitlikle girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden mücadelede skor üstünlüğünü yakalayan Rusya, parkeden 73-70 galip ayrıldı.

Ay-yıldızlılar, 16 Ağustos Cuma günü TSİ 15.15’te Sırbistan ile 5-8’incilik klasman maçında karşılaşacak.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Spor

Sabri Çelik, Spartak Moskova-Thun maçında hakem gözlemci olarak görev yapacak

Yayınlanma tarihi

-

UEFA Gözlemcisi Sabri Çelik, Rusya‘nın Spartak Moskova ile İsviçre’nin Thun takımları arasında yarın oynanacak UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu rövanş maçında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Rusya‘nın başkenti Moskova’daki Spartak Stadı’nda oynanacak mücadele, TSİ 19.45’te başlayacak.

Spartak Moskova, deplasmanda yapılan ilk maçı 3-2 kazanmıştı.

anadolu ajansı

Facebook Yorumlar
Devamını oku

Çok Okunanlar